2019’da 10 Tane ‘Kuluçka Merkezi’ Açılacak

2019’da 10 Tane ‘Kuluçka Merkezi’ Açılacak

2019’da 10 Tane ‘Kuluçka Merkezi’ açılacak. Girişimciliğe teşvik etmek, girişimci sayısını artırmak ve girişimcilerin ilk aşamada karşılaştıkları sorunları azaltmak amacıyla kurulan Kuluçka Merkezleri’ne 2019 yılında 10 tane daha eklenecek.

2019 yılında Kuluçka İş Geliştirme Merkezleri artırılarak etkin bir şekilde hizmet vermeleri sağlanacak. Bu kapsamda kamu, STK’lar ve özel sektör iş birliğiyle destek modelleri geliştirilecek. 2019 yılında 10 tane Uluslararası Kuluçka Merkezi açılacak. Böylelikle, Türkiye’nin uluslararası pazarda daha fazla yer alması sağlanacak.

Kuluçka Merkezlerine Sağlanan İmkanlar Neler?

Kuluçka Merkezleri ile girişimcilere ofis ortamı, üretim alanı, danışmanlık hizmetleri ve bunun yanında her şirketin ihtiyaç duyduğu muhasebe, finans, hukuk, pazarlama ile ilgili destekler sağlanıyor. Kuluçka merkezlerinin girişimcilere yeni iş fikirlerinde finansal desteğin sağlanması ve firmanın ihtiyacına göre yer tahsis edilmesi ile firmaların başarı oranları artırılacak. Yeni bir iş fikrini her anlamda geliştirerek hayata geçmesine yardımcı olan bu merkezlerle, kaynakların etkin ve verimli kullanılması teşvik edilerek ekonomik gelişmeye ve büyümeye destek sağlanacak.