Ekibimiz

Dr. Ömer Özdinç

Dr. Ömer Özdinç

Genel Müdür

SER Danışmanlık’ın kurucusudur. 2007 yılından beri 300’ün üzerinde kuruluşa kurumsal gelişim, strateji geliştirme, proje yönetimi, Ar-Ge/inovasyon yönetimi, Ar-Ge/Tasarım merkezi kurulumu, AB projeleri, teşvik yönetimi gibi alanlarda verilen danışmanlık süreçlerini yönetmiştir. Aynı zamanda Ar-Ge projelerini bizzat yönettiği Novizone isimli kapsamlı bir Ar-Ge ve proje yönetimi yazılımı ile Novipool isimli fikir/inovasyon yönetimi yazılımı geliştirmiştir. Türkiye’de sadece Ar-Ge yetkinliğini arttırmaya odaklanan ilk eğitim platformu olan SER Akademi’yi kurmuştur. Geçmişte farklı sektörlerdeki ihtiyaçlara yanıt vermek adına sanal gerçeklik (VR/AR), yapay zeka, tarım otomasyonu gibi alanlarda bazı start-up’ların kuruluşunda bulunmuştur.

Lisansını endüstri mühendisliği alanında tamamlamıştır. Yüksek lisansını da Ar-Ge projeleri yönetimi üzerine yapmıştır. “Ulusal İnovasyon Sisteminin Sosyo-Kültürel Kaynakları” konulu teziyle de sosyoloji bölümünden doktora derecesini alan Özdinç İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü öğrencilerine çeşitli dersler vermektedir. Bugüne kadar birçok kamu kurumu ve üniversite ile STK ve özel sektör kuruluşunda farklı eğitimler vermiş, müfredat programları hazırlamış, sempozyumlarda bildiriler sunmuştur. Ar-Ge ile ilgili temel meseleleri ele aldığı “Ar-Ge El Kitabı” adında yayımlanmış bir de kitabı bulunmaktadır.

Ömer Özdinç, sosyal alanda da çalışmalar yaparak özellikle sosyal girişimciliğin ve sosyal inovasyonun yaygınlaştırılmasına yönelik farklı etkinliklerde eğitmen, jüri üyesi, program tasarımcısı gibi görevler almakta, farklı sosyal ve yenilikçi girişimlere gönüllü mentörlük ve sponsorluk desteğinde bulunmaktadır.

Alparslan Kumru

Alparslan Kumru

Ar-Ge ve Teşvik Operasyonları Direktörü

Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesindeki lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Eğitiminin bir bölümünü Almanya Hamburg Üniversitesinde tamamladı. Eğitim hayatında başlamış olduğu proje temelli akademik çalışmalarını, sektörel gelişime katkı sağlayacak düzeyde geliştirmekte ve SER ailesinde Ar-Ge, tasarım ve yatırım projelerine yönelik 2011 yılından beri danışmanlık yapmaktadır. Eğitim hayatını akademik düzeyde sürdürerek doktora çalışmalarına devam eden Alparslan Kumru Ar-Ge ve Teşvik Operasyonları Direktörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mihriban Mutlu

Mihriban Mutlu

Kurum Danışmanı

Kimya Mühendisliği lisans eğitiminden sonra akademide Makro Moleküler Kimya ve Biyokimya Anabilim Dalları Laboratuar çalışmaları ve Literatür Çalışmalarında yer aldı. Fransa Lorrain Üniversitesinde TÜBİTAK – EGIDE ortaklı, PIA BOSPHORUS kapsamında hayata geçirilen Polifonksiyonel Supramoleküler Hidrojeller: Ahşap Ürünlerini Koruyucu Akıllı Biyomalzemeler projesinde araştırmacı olarak çalıştı. Aynı üniversitenin Lermab Araştırma Laboratuvarı’nda katıldığı çeşitli çalışmalar da makale olarak yayımlandı. 2019 yılında İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. 2012 yılında SER ailesine katılmış olup, Kurum Danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Esra Şakar

Esra Şakar

Ürün Satış ve Süreç Yöneticisi

2005 yılında Trakya Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Esra Şakar, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Peyzaj Mimarlığı, kent tarımı ve tarımsal inovasyon alanlarında ulusal ve uluslararası çeşitli kongre ve sempozyumlarda bildiri sunumu gerçekleştirdi, makaleleri yayımlandı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Peyzaj Mimarlığı bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. 10 yıl boyunca teknik danışman, üretim ve tasarım müdürü, proje yöneticisi ve teknik bilirkişilik gibi görevler yürüttü. Köşe yazarlığının yanı sıra, çeşitli STK ve özel sektör kuruluşlarında uzun yıllar eğitmen ve tarım komitesi üyesi olarak görev aldı. 2015 yılında SER ailesine katılmış olup, Ürün Satış ve Süreç Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hava Özdemir

Hava Özdemir

İdari ve Mali İşler Uzmanı

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Hava Özdemir, satış teknikleri ve iletişim alanında sertifika eğitimleri aldı. Çeşitli sektörlerde Üst Düzey Yönetici Asistanı olarak çalıştı. 2017 yılında SER ailesine katılmış olup, İdari ve Mali İşler Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Çağla Yeşilyurt

Çağla Yeşilyurt

Proje Yöneticisi

Namık Kemal Üniversitesi Fizik Bölümü’nden bölüm birincisi olarak mezun olan Çağla Yeşilyurt, yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Fizik alanında çeşitli kongre ve sempozyumlarda bildiri sunumu gerçekleştirdi. TÜBİTAK projelerinde görev aldı, çeşitli üniversite ve STK’ların eğitim ve sertifika programlarının yanı sıra Ar-Ge ve inovasyon konusunda eğitimler aldı. 2018 yılında SER ailesine katılmış olup, Proje Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Demet Dağıdır

Demet Dağıdır

AB Proje Yöneticisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Demet Dağıdır, aynı üniversitede kimya mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. Eğitiminin bir bölümünü Danimarka’da Syddansk (Güney Danimarka) Üniversitesi’nde tamamladı. Gıda güvenliği, enerji, ilaç gibi alanlarda gerçekleştirilen çeşitli kongrelerde yer aldı, sertifika programlarına katıldı. TÜBİTAK ve TÜPRAŞ’ta stajyer mühendis, bir kozmetik firmasında da kimya mühendisi olarak görev yaptı. 2018 yılında SER ailesine katılmış olup, AB Proje Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Esra Balkaya

Esra Balkaya

Proje Yöneticisi

Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Esra Balkaya, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na sunulan projelerin yönetiminde uzmanlaştı. Çeşitli danışmanlık şirketlerinde Proje Uzmanı ve Proje Koordinatörü olarak çalıştı. 2018 yılında SER ailesine katılmış olup, Proje Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hasan Koç

Hasan Koç

Yazılım Geliştirme Uzmanı

Yönetim Bilişim Sistemleri alanında eğitim aldı. Tekstil ve IT sektörlerinde görev yaptı. 2019 yılında SER ailesine katılmış olup, Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Recep Sapan

Recep Sapan

İş Geliştirme Uzmanı

8 yıllık perakende sektöründe satış sorumlusu satış takım lideri pozisyonlarında görev aldıktan sonra 2020 yılında SER ailesine katılmış olup, İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Rümeysa Arıcı

Rümeysa Arıcı

Proje (Mali) Uzmanı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nü 2019 yılında bölüm ve fakülte birinciliği ile tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe alanında yüksek lisans çalışmasını yürütmeye devam etmektedir. 2021 yılında SER ailesine katılmış olup, Proje (Mali) Uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Abdulkadir Zorlu

Abdulkadir Zorlu

BT Uzman Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Bilgi Yönetimi Bölümünde eğitim alan Kadir Zorlu, SER Danışmanlık’ta uzun dönem stajyerlik sonrası, BT Uzman Yardımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Mehmet Özdinç

Mehmet Özdinç

Yazılım Geliştirici

2016 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi, Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. GitHub, Django ve SQL gibi çeşitli yazılım dilleri ve programlarına yönelik sertifika programlarına katıldı. 2017 – 2022 yılları arasında Turkcell İletişim A.Ş.’de Operations & Deployment Engineer ve Transport Access Network Engineer olarak görev aldı. 2022 yılında SER ailesine katılmış olup, Yazılım Geliştirici olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bize ulaşın

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle temasa geçebilirsiniz.

7 + 11 =

Telefon

+90 (216) 545 28 21

Adres

Altunizade Mah. Yetimhane Sok. No: 8/7 Üsküdar / İstanbul