5. Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması Kocaeli’nde gerçekleştirilecek

5. Ar-Ge Sanayi Akademi Buluşması Kocaeli’nde gerçekleştirilecek

5. Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşması TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğünde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Sanayi Odası (KSO), Kocaeli Bilim Sanayi İl Müdürlüğü, Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP), Kocaeli Kamu – Üniversite – Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Platformu İl Temsilciliği destekleri ile 31 Ekim-03 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP 5. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2018)ile birlikte Kocaeli’nde gerçekleştirilecek.

SANTEK 2018 Fuarı, 20 ülkeden otuz binin üzerinde ziyaretçiyi, sanayi teknolojilerindeki son gelişmelerle buluşturan uluslararası bir fuar organizasyonu.

Fuar bünyesinde “Match4Industry Eşleştirme Etkinliği” ile Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen firmaların, Türkiye pazarındaki stratejik ortaklar ile buluşturulması ve Türk firmaları ile teknolojik iş birliği oluşturulmasına imkân sağlayacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) yönetici şirketleri ve TGB’de faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin, sanayicilerin ve yatırımcıların bir araya geleceği fuarda, ayrıca sanayicilerin Ar-Ge ihtiyaçlarının belirlenmesine yönelik bir nicel araştırma programı yürütülecek.

5. Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşması organizasyonu için 15.000 m2özel bir alan tahsis edildi. Tahsis edilen alan içerisinde TGB ve TGB de faaliyet gösteren Ar-Ge firmaları için 10 m2’lik stantlar, Ar-Ge ve İnovasyon temalı paneller ve kuluçka firmaları sunumları için konferans alanı yer alıyor. Fuar alanı ve stantlar için TGB yönetici şirketleri ve TGB de faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarından ücret talep edilmeyecek.