Ticaret Bakanlığı Oyun ve Mobil Uygulama Desteği [İnfografik]

Ticaret Bakanlığı Oyun ve Mobil Uygulama Desteği [İnfografik]

Ticaret Bakanlığı – Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiren Firmalara verilen destekler 4 başlık altında toplanabilir.

Mobil Uygulama/Oyun Geliştirme Desteği:

Yazılım Lisans Satın Alma / Kiralama Desteği: Satın alma veya kiralamalarda %50 oranında yıllık azami 50.000 USD’a kadar destek alınabilir

Yeni İstihdam Desteği: Personel başına yıllık en fazla 25.000 USD olmak üzere en fazla 2 personel için bu destekten faydalanabiliriz.

Mobil Uygulama ve Pazara Giriş Desteği:

Yerelleştirme (Tercüme), Barındırma Giderleri (Hosting), Tanıtım Materyalleri Hazırlama Giderleri (internet reklamları hazırlama/ hazırlatma vb, ürüne özel web sitesi hazırlama/hazırlatma vb) % 50 oranında oyun/uygulama başına 200.000 USD’a kadar destek alabiliriz

Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Giderleri Desteği:

İnternet ortamında verilen reklamlar, sosyal medya tasarımı, sosyal medya reklamları, arama motoru ve dijital platform tanıtım giderleri için %60 oranında yıllık azami 400.000 USD’a kadar destek alabiliriz.

Komisyon Gideri Desteği:

Steam, Appstore, Android Market, Origin, BATTLE.NET, Humble gibi platformlarda; ürün satışı gerçekleştiriyorsanız; hizmet sağlayıcı tarafından tahsil edilecek komisyon tutarının %50’sini desteklemekte. İşletme başına verilen maksimum destek tutarı 100.000 USD’dır.