Mobil Emniyet Teknolojileri METE'ye Yılın İnovasyon Projesi Ödülü

Mobil Emniyet Teknolojileri METE’ye Yılın İnovasyon Projesi Ödülü

Mobil Emniyet Teknolojileri METE’ye Yılın İnovasyon Projesi Ödülü… Haftalık Bilişim Teknolojileri ve Ekonomisi Gazetesi (BT Haber) tarafından ‘Akıllı Şeyler-Bilen Teknolojiler’ temasıyla düzenlenen Bilişim Zirvesi 2018 etkinliği kapsamında, ‘Türkiye Teknoloji Kaptanlarını Seçiyor’ isimli yarışmada İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Mobil Emniyet Teknolojileri (METE) projesi birinci seçildi.

Finale kalan 14 proje arasında ‘İnovasyon’, ‘Dijital dönüşüm’, ‘Operasyonel yetkinlik’, ‘Müşteri ile etkileşim’, ‘Sosyal sorumluluk’, ‘İşlevsellik’, ‘Gerçekleştirilebilirlik’ ve ‘Güvenlik’ kriterlerinde yarışma jürisinden ve internet üzerinden yapılan halk oylamasında en yüksek oyu alan METE projesi birinci olarak yılın inovasyon projesi seçildi. Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan ise, METE projesinin mimarı olarak ‘Yılın Teknoloji Kaptanı’ ödülünü aldı.

METE projesini tanıtan Çalışkan, “Projenin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte 11 kat daha fazla denetim kayıt altına alındı. METE ile ‘Yeditepe Huzur’, ‘Kurt Kapanı’, ‘Okullarda Güvenli Ortam’ ve ‘Fetih1453’ gibi asayiş uygulamalarında da kolaylıkla kullanılıyor. METE projesi geliştirilebilir farklı modüllerden oluşmaktadır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak halkımıza daha kaliteli bir güvenlik hizmeti sunmak için tüm imkanlardan azami fayda sağlamaya gayretinde bulunduk. Bu gayretimizin böyle güzel bir ödüle layık görülmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti.” dedi.