silikon vadisi

TÜBİTAK MARTEK’ten Firmalara ABD Fırsatı

TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK),8-18 Ocak 2019 tarihleri arasında Chicago, Las Vegas, San Francisco’ya (Silikon Vadisi) ABD ticaret heyeti organizasyonu düzenleyecek. Heyette yer almak isteyen firmalar, 3 Aralık’a kadar TÜBİTAK MARTEK’e başvurabilecek.

TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) Koordinatörlüğünde, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Chicago Türk Ticaret Merkezi (TTM) iş birliği ile Türk firmalarının ihracat kapasitelerini artıracak gezi kapsamında, Silikon Vadisi (San Francisco), Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES2019 (Las Vegas) ve Chicago TTC ziyaret edilecek. Ayrıca dünyanın en önemli kuluçka ve iş merkezleri, fon kuruluşları ve binlerce teknoloji firması ile görüşme imkânı sağlanacak. İsteyen firmalar, ABD’de 1 yıl ücretsiz ofis sahibi olacak ve kendi şirketlerini kurma imkânı elde edecek.

Organizasyona bilişim firmaları, teknoloji geliştirme firmaları, Ar-Ge ve inovasyon firmaları, yazılım firmaları, elektronik ürün üretici ve satıcıları, start-up firmaları, ürün geliştirme firmaları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve OSB yönetici şirketleri katılabilecek. ABD vize davet mektubu organizasyon tarafından temin edilecek.