GEÇEN AYIN ÖZETİ [Eylül 2019]

GEÇEN AYIN ÖZETİ [Eylül 2019]

Eylül 2019’a ait Ar-Ge, inovasyon, teşvik, yatırım, üretim, teknoloji, tasarım konularında öne çıkan başlıkları sizler için derledik.

DOĞU AKDENİZ KALKINMA AJANSI (DOĞAKA) 2019 YILI TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TZKAMU) kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri için destek programı açıldı.

 

SERHAT KALKINMA AJANSI (SERKA) 2019 YILI TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI

Serhat Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı-05 kapsamında; Ağrı, Ardahan ve Iğdır illeri için destek programı açıldı.

 

 AHİLER KALKINMA AJANSI 2019 YILI TEKLİF ÇAĞRISI AÇILDI

Ahiler Kalkınma Ajansı; İmalat Sanayiinde Verimlilik ve Kurumsallaşma ile Sosyal Kalkınma konuları kapsamında Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illeri için 2019 yılı teklif çağrısı açıldı.

 

KOSGEB YURT DIŞI PAZAR DESTEK PROGRAMI AÇIKLANDI

Program kapsamında, yurt dışına açılmak isteyen KOBİ’lere veya yurt dışı pazar payını arttırmak isteyen işletmelere 300 BİN TL, YÜZDE 75’İ GERİ ÖDEMESİZ DESTEK verilecek. Proje bazlı olarak hayata geçecek programın destek süresi, 6 aydan 24 aya kadar olacak.

 

KKYDP SON BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

“Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi” KKYDP yatırımları ile ilgili olarak 26 Eylül 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre son başvuru tarihi 14 Kasım 2019 tarihine kadar uzatıldı.

 

 GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI 2019 YILI YENİ MALİ DESTEK PROGRAMLARI İLAN EDİLDİ

Destek programı bütçeleri Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi (SAGE) Mali Destek Programı için 10 milyon TL, İşletmelerde Stratejik Yapılanma (SAYA) Mali Destek Programı için ise 5 milyon TL olarak belirlendi. Proje uygulama süreleri azami 24 ay olabilecek.