KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerinde e-Akademi Dönemi Başlıyor

KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerinde e-Akademi Dönemi Başlıyor

KOSGEB bugüne kadar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini belirli kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla vermekteyken artık modern eğitim teknikleri ile daha fazla girişimciye, daha etkin, kolay ve esnek bir girişimcilik eğitimi sunmayı amaçlıyor. Bu amaçla Uzaktan Girişimcilik Eğitimleri https://lms.kosgeb.gov.tr/ internet sitesinden ücretsiz olarak verilecek.

Yeni sistemde anlatımlı ders videoları, interaktif ve etkileşimli ders içerikleri, e-Kitap ve sınav soruları yer alıyor. Girişimci adayları, KOSGEB tarafından eğitim müfredatı olarak hazırlamış olduğu “KOSGEB Girişimcilik El Kitabı” kitabına da e-Akademi üzerinden mobil telefonları, tabletleri ve bilgisayarları aracılığı ile istedikleri zaman ulaşabilecek.

Eğitim programlarını tamamlayan girişimci adaylarına eski sistemde kâğıt belge olarak sunulan Eğitime Katılım Belgesi artık Online e-Belge olarak oluşturulacak ve bu belgeye sahip olanlarda iş planları ve iş modelleri çerçevesinde yeni girişimci desteğinden yararlanabilecekler. Geliştirilen bu sistemle girişimci adaylarının yer ve zaman kısıtlaması olmadan girişimcilik eğitimlerini alabilecek.