SER Danışmanlık’a Bağımsız Danışmanlık Firması Yetkisi Verildi

SER Danışmanlık’a Bağımsız Danışmanlık Firması Yetkisi Verildi

SER Danışmanlık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Kapsamında bağımsız danışmanlık firması olarak yetkilendirildi.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı değerlendirme sürecinde, kesin başvuru aşamasını tamamlayan her bir proje için Bağımsız Değerlendirme Raporu hazırlanması gerekiyor. Bu raporların bakanlık tarafından bu program kapsamında Bağımsız Değerlendirme Raporu hazırlamak üzere yetkilendirilmiş bağımsız danışmanlık firmaları tarafından hazırlanması gerekiyor. Bağımsız danışmanlık firmalarının proje bazında Bağımsız Değerlendirme Raporu hazırlamak üzere belirlenmesi süreci ise bakanlık tarafından yürütülüyor.

Bağımsız danışmanlık firmalarının; katma değeri yüksek, Türkiye için kritik öneme sahip ve gelecek potansiyeli yüksek ürünlerin ülke içinde üretim kapasitenin geliştirilmesi hedefinin gerçekleştirilmesine hizmet edebilecek şekilde yönetim danışmanlığı, proje değerlendirme, finansal analiz, teknolojik değerlendirme gibi konularda danışmanlık tecrübesine ve en iyi uygulama örnekleri konusunda bilgi birikimine sahip olması gerekiyor.

SER Danışmanlık olarak, kurumsal gelişim, mentörlük, yazılım, eğitim ve eşleştirme alanlarında yaklaşık 14 yıldır, 20’den fazla farklı sektörde, 500’den fazla kurum ile çalışarak 700’den fazla projeyi hayata geçirmiş olmanın sağladığı birikim ile Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında da aynı titizlik ve başarı hedefi ile hizmet vermeye devam edeceğiz.