Teknolojik Yenilik Yönetimi kitabı

Teknolojik Yenilik Yönetimi [Kitap Tanıtımı]

Teknoloji yönetimi, yeni iş fırsatları yaratmak için teknoloji stratejisinin iş stratejisiyle buluştuğu noktadır. “Teknolojik Yenilik Yönetimi” kitabı, teknoloji yönetimine dair yeni bilgiler sunuyor ve bilgi teknolojileri yönetiminin öneminin yanı sıra teknoloji yönetiminin de bugünün fizik, biyoloji ve bilgi teknolojileriyle nasıl yürütüldüğünü gösteriyor.

Teknoloji yönetimine uzun zamandır katkıda bulunan Frederick Betz materyal, güç, biyoloji ve bilgi teknolojileri arasında dengeli bir teknoloji yönetimi odağı sunuyor. Birçok örnek olay incelemesine yer verilen kitapta teknoloji yönetimini tanımlayıcı ve kural koyucu olarak iki farklı yaklaşımla ele alıyor. Betz kitabında, “Yenilik nasıl rekabetçi bir güç olabilir? Bir iş yenilikçi olmak için neye ihtiyaç duyar? Yenilik nasıl planlanır?” gibi önemli soruları yanıtlıyor.

Biyoteknoloji ve insan genomu araştırmaları konusunda teknolojinin etik yönünün de incelendiği kitapta Betz, yöneticilerin, bilim insanlarının, mühendislerin, sanayinin ve kamunun gelişen ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilecek bilgileri okuyucularıyla paylaşıyor.

Frederick Betz (Dr.), ABD College Park’ta, Maryland Üniversitesi University College’da, (UMUC) Teknolojik Sistemler Yönetimi Bölümü öğretim üyesidir.

 

Teknolojik Yenilik Yönetimi Değişimle Gelen Rekabet Avantajı

Frederick Betz

TÜBİTAK Yayınları